Bezpłatna informacja telefoniczna
Bezpłatna informacja telefoniczna
00 800 67891011
2010-01-11

Dynamiczny, różnorodny, jednoczący i działający na wyobraźnię – taki ma być plakat, który w 2010 roku zachęci mieszkańców Unii Europejskiej do uczestniczenia 9 maja w obchodach Dnia Europy.

Konkurs został zorganizowany przez Komisję Europejską – Dyrekcje Generalną ds. Komunikacji Społecznej i był skierowany do młodych ludzi interesujących się grafiką. Prace miały odzwierciedlać hasło "I ♥ Europe", jednak umieszczenie tych czy jakichkolwiek innych słów na plakacie nie było warunkiem koniecznym zakwalifikowania się do konkursu. Interpretacja tematu była absolutnie dowolna.

Na tegoroczną edycję konkursu nadesłano ponad 1700 prac, z których profesjonalni jurorzy wybrali dziesięć najlepszych. Wśród nich znalazł się plakat Polki Marii Mileńko z Poznania.

Jednak ostatecznego wyboru zwycięzcy mają dokonać internauci. Każdy z głosujących może przyznać do 10 punktów dowolnej liczbie wybranych przez siebie plakatów. Konkurs kończy się 31 stycznia. Wszyscy zainteresowani mogą dołączyć do grupy na portalu Facebook i regularnie otrzymywać informacje o wynikach swojego faworyta.

Więcej informacji o plakatach z poprzednich Dni Europy znajdziesz tutaj.

Najlepszy plakat na Dzień Europy 2010 zostanie wydany w tysiącach egzemplarzy we wszystkich językach Unii Europejskiej i wystawiony w całej UE w maju 2010 r., natomiast jego autor otrzyma nagrodę w wysokości 2000 euro.

Ponadto zdobywcy pierwszych trzech miejsc zostaną zaproszeni do Brukseli na ceremonię rozdania nagród oraz uroczystą inaugurację otwarcia Dnia Europy. Dla zdobywców drugiego i trzeciego miejsca również przewidziano nagrody pieniężne – po tysiąc euro.

Informacje o tegorocznej edycji konkursu "Zaprojektuj plakat na Dzień Europy 2010" znajdziesz tutaj.

 CTT