Bezpłatna informacja telefoniczna
Bezpłatna informacja telefoniczna
00 800 67891011
2009-08-11

Wśród zdjęć, znalazła się między innymi fotografia Lecha Wałęsy z 1980 roku, przedstawiająca lidera związkowych protestów, stojącego samotnie pod wiszącym na ścianie krzyżem, z bukietem róż. Inne zdjęcie, także wykonane w Gdańsku, w 1980 roku, ukazuje rodziny stoczniowców, czekające za ogrodzeniem Stoczni Gdańskiej.

Na wystawie są prezentowane zdjęcia dokumentujące upadek Muru Berlińskiego, fotografie przedstawiające rewolucję w Rumunii, a także zdjęcia zrobione w czasie inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację w 1968 roku.

Wystawa, przygotowana na zlecenie Komisji Europejskiej, odwiedza kolejne kraje UE. Po majowej inauguracji w Brukseli, odwiedziła już między innymi Mediolan, Dublin i Bonn. Z Warszawy pojedzie do Rzymu, Wiednia, Bratysławy i Sofii.

Dla pierwszych 100 osób, które zgłoszą się do Punktu Informacyjnego UE, żeby obejrzeć wystawę, Komisja Europejska w Polsce przygotowała upominek w postaci płyty "Sound of Revolution". Można na niej znaleźć piosenki, które doprowadziły do upadku "Żelaznej Kurtyny". Na płycie znalazły się dwa polskie utwory: „Mury" Jacka Kaczmarskiego i „Ballada o Janku Wiśniewskim" w wykonaniu Krystyny Jandy. Płyta została wydana na zlecenie Komisji Europejskiej, z okazji 20. rocznicy przemian w naszej części Europy. Znalazło się na niej 20 utworów.

 

UWAGA:Wystawę można oglądać w dniach 5-25 sierpnia (całość dostępna jest w godzinach 9-18, a w pozostałych godzinach dostępne są zdjęcia widoczne od strony ul. Świętokrzyskiej)

 

Zobacz także: Spot na 20.lecie

 CTT