Bezpłatna informacja telefoniczna
Bezpłatna informacja telefoniczna
00 800 67891011
2014-08-22

 Imprezy EuroLato 2014 towarzyszą trasie koncertowej Lata z Radiem, Pierwszego Programu Polskiego Radia, która w tym roku obejmuje 20 miejscowości

 Namiot europejski jest otwarty dla odwiedzających w godzinach 15.30-19:30.

EuroLato 2014

 

W tym roku świętujemy 10. rocznicę historycznego poszerzenia Unii Europejskiej o Polskę i 9 innych krajów. I choć 89 procent Polaków popiera członkostwo w UE (sondaż CBOS, 6-12 marca 2014 roku), co jest najlepszym wynikiem od 2007 roku, to wciąż niewiele wiemy o jej funkcjonowaniu ani o tym, jak unijne decyzje przekładają się na nasze codzienne życie. Pokazuje to chociażby niska frekwencja w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Polska - z wynikiem 23,82 proc. – zajęła dalekie, 25 miejsce w gronie 28 krajów UE. Średnia frekwencja w całej Unii to 43,1 proc.

- Takie akcje informacyjno-edukacyjne jak EuroLato 2014 są bardzo potrzebne by przybliżyć społeczeństwu zasady funkcjonowania i role poszczególnych instytucji UE. Będziemy mówić o tym, jakie decyzje podejmowane w Brukseli mają wpływ na codzienne życie każdego z nas, a także o walce z kryzysem, programach dla młodzieży, zwłaszcza Erasmus+, o możliwościach podejmowania pracy w innych krajach UE - mówi Rafał Rudnicki z Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce - 10-lecie Polski w UE to doskonała okazja, żeby dokonać bilansu naszego członkostwa.

 

EuroLato2014

Dla uczestników imprez przygotowano mnóstwo atrakcji, aby w przystępny i połączony z zabawą sposób przekazać wiedzę na temat Unii Europejskiej. Liczne konkursy, zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych będą odbywały się na świeżym powietrzu oraz w specjalnie przygotowanym namiocie na terenie strefy Lata z Radiem.

Najważniejszym punktem programu będzie rozgrywany o każdej pełnej godzinie quiz EuroLato 2014 - konkurs wiedzy o UE. Nagrody będzie można również zdobyć odpowiadając na pytania dotyczące unijnych państw w europejskim kole fortuny. Dla najmłodszych przygotowano kącik zręcznościowy ze sportowymi grami na konsole oraz „mega klocki” - ogromne, miękkie puzzle, z których ułożyć można jedną z sześciu europejskich ilustracji.

Będzie można zagrać w popularne w różnych krajach UE gry, takie jak: Tafelkegelspel czyli pochodzące z Niderlandów kręgle stołowe, tradycyjne francuskie pétanque czyli bule. Dla fanów nowoczesnych technologii zostanie zorganizowane stanowisko warsztatowe druku 3D prezentujące działanie trójwymiarowych drukarek oraz doodlerów (długopisów 3D).

Niecodzienne pamiątki zapewni kącik fotograficzny, w którym będzie można zrobić i otrzymać wydruk swojego zdjęcia na tle brukselskiej siedziby Komisji Europejskiej – budynku "Berlaymont". Na miejscu będzie też dostępna strefa relaksu z leżakami.

Dowiedz się więcej: #EuroLato2014

 CTT