Bezpłatna informacja telefoniczna
Bezpłatna informacja telefoniczna
00 800 67891011
2009-08-06

UWAGA: ZGŁOSZENIA SĄ PRZYJMOWANE DO KOŃCA SIERPNIA!

Miliony ludzi na świecie znajduje się na skraju ubóstwa, które często jest bezpośrednią przyczyną chorób i śmierci. Unia Europejska, największy darczyńca na świecie, regularnie podejmuje walkę z tym zjawiskiem poprzez swoje liczne programy rozwojowe i inicjatywy wsparcia.

Jednak u podstaw wszelkich działań leży zaangażowanie samych obywateli. Dlatego, aby uwrażliwić młodych Europejczyków na problem ubóstwa oraz zaangażować ich w walkę z ubóstwem, Komisja Europejska ogłosiła konkurs na piosenkę poświeconą tej tematyce.

Warunki ogólne konkursu:

  1. Musisz mieć 15–30 lat i napisać piosenkę z jasnym przekazem na temat walki z ubóstwem na świecie lub współpracy na rzecz rozwoju.
  2. Następnie musisz zgłosić swój utwór do konkursu do 31 sierpnia br.
  3. Do 9 września br. internauci będą głosować na startujące w konkursie utwory i w ten sposób wyłoniony zostanie zwycięzca.
  4. Autor najlepszej piosenki nagra ją w profesjonalnym studiu i wystąpi podczas tegorocznych Dni Rozwoju, które odbędą się w Sztokholmie między 22 a 24 października.

Konkurs będzie promowany na portalach Myspace, Facebook i Twitter oraz podczas wielkich festiwali plenerowych – w Polsce m.in. podczas Festiwalu Open’er w Gdyni.

Szczegółowe informacje

 CTT