Bezpłatna informacja telefoniczna
Bezpłatna informacja telefoniczna
00 800 67891011
2013-09-17

Po raz kolejny swoje naukowe tajemnice odkrywać będzie Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej. Tym razem nasi naukowcy opowiedzą o współczesnych wyrobach perfumeryjnych, o tym, jakie związki mogą tworzyć metale, o historii katastrof i o energii ze słońca. Podczas pokazów i demonstracji chemicznych będzie można podziwiać, między innymi, fotoluminescencję kryształów soli kamiennej, „włosy wiedźmy", „szczekające psy", wulkan z wężami faraona, krzesanie ognia, „potwora z bagien", koktajle chemiczne, kolorowe piany oraz wiele innych efektownych atrakcji.
Ponadto, ciekawskich zachęcamy do udziału w warsztatach i do odwiedzenia laboratoriów, w których będzie można poznać od „kuchni" pracę naszych naukowców.

Zapraszamy też do odwiedzenia stoiska Europe Direct Kraków, na stoisku będa dostępne ciekawe publikacje Komisji Europejskiej, będzie można też spotkać prawdziwego :) Syriusza - maskotkę Unii Europejskiej. 

Pierwszy wykład na Wydziale Inżynierri i Technologii Chemicznej rozpocznie się o godz. 18.40, natomiast wszystkie pozostałe atrakcje udostępnione będą od godz. 19.00. Serdecznie zapaszmy!

Program wydarzeń na Politechnice Krakowskiej.

 

UWAGA!
Dla indywidualnych zwiedzający oraz grup poniżej 20 osób nie jest prowadzona rejestracja - można przyjść na dowolną godzinę. Natomiast grupy zorganizowane powyżej 20 osób obowiązuje rezerwacja miejsc!
Rezerwację dla grup zorganizowanych powyżej 20 osób od 23.09.2013 roku proszę kierować na adres: beata@chemia.pk.edu.pl

 

Więcej o Małopolskiej Nocy Naukowcówmożna znaleźć na http://www.nocnaukowcow.malopolska.pl/

 CTT