Bezpłatna informacja telefoniczna
Bezpłatna informacja telefoniczna
00 800 67891011
2013-03-07

Co roku pod obrady komisji trafia około 3 tysięcy konkursowych prac. Sam konkurs składa się z dwóch części: etapów lokalnych w kraju i za granicą oraz etapu centralnego. Spośród 10 etapów regionalnych i etapu zagranicznego, jury wybiera najlepsze 10% prac, które zostają zakwalifikowane do etapu centralnego.

Na szczeblu centralnym prace konkursowe są oceniane przez profesjonalne jury, które wybiera zwycięzców w 4 kategoriach:

Citizen of Europe "Obywatel Europy" - zdjęcia przedstawiające różnorodne oblicza Europejczyków,

My Europe, my home "Mój kawałek Europy" - zdjęcia przedstawiające ciekawe miejsca i krajobrazy w Europie,

Surprise me Europe! "Europo, zaskocz mnie!" – zdjęcia (również te z TELEFONU!) przedstawiające śmieszne lub intrygujące sytuacje, które miały miejsce w Europie.

  Discover Europe 2013 Discover Europe 2013 Discover Europe 2013  

 

W tym roku uczestnicy mogą też nadsyłać zdjęcia w kategorii specjalnej:

Sukces z Pasji  - skierowanej do autorów, którym udało się uchwycić niezwykłą iskrę pasji decydującą o czyimś powodzeniu, uczuciu szczęścia, satysfakcji.

Zdjęcia w tej kategorii mają oddawać emocje towarzyszące bohaterom prac na ich drodze do wygranej oraz obrazować jak serce włożone w to, co się robi, przekłada się na sukces.

Jubileuszowa edycja

Ponieważ jest to pierwszy tak poważny jubileusz konkursu, organizatorzy postarali się aby DE2013 był wyjątkowy. W tym roku w komisji etapu centralnego zasiądą prawdziwi mistrzowie Niedenthal, Gudzowaty, Szurkowski. Dla zwycięzców etapu centralnego przygotowano ciekawe i wartościowe nagrody: m.in. warsztaty foto, profesjonalne programy do edycji zdjęć oraz tablety.

Ponadto warto wspomnieć, że konkurs dociera ze swoimi treściami (więc również z najlepszymi pracami konkursowymi) do studentów wszystkich największych uczelni w Polsce oraz do setek tysięcy oglądających w najpopularniejszych galeriach handlowych kraju. W tym roku wystawy organizowane są na naprawdę dużą skalę – takie miejsca jak Galeria Krakowska, Galeria Bałtycka czy łódzka Manufaktura mogą robić wrażenie.  

Nie można też w tym miejscu nie wspomnieć o honorowych patronach DE –  Parlamencie Europejskim, Komisji Europejskiej, Fundacji Schumana, Akademii Nikona, ZPAF oraz między innymi Radiu Wawa, fotografuj.pl, students.pl, swiatobrazy.pl, wiz.pl, dcamera.pl.

Organizatorzy

Biorąc pod uwagę fakt z jakim rozmachem przygotowywany jest DE, aż ciężko uwierzyć, że stoją za nim tylko i wyłącznie młodzi ludzie – studenci z organizacji ESN (Erasmus Student Network). Podstawowym celem ESN jest wspieranie i rozwój programów międzynarodowych wymian studenckich oraz działanie na rzecz zwiększania świadomości kulturowej młodych europejczyków.  DE doskonale wpisuje się więc w działalność organizacji, a przy tym nie jest kolejnym sztywnym i realizowanym z przymusu projektem. Można? Jak widać można! 

Więcej informacji na www.discovereurope.esn.pl oraz na www.facebook.com/Discover.Europe.

 CTT