Bezpłatna informacja telefoniczna
Bezpłatna informacja telefoniczna
00 800 67891011
2013-02-06

Po raz pierwszy zimą w czasie ferii Komisja Europejska w Polsce przeniesie się do narciarskich kurortów. Będziemy mówić o założeniach Europejskiego Roku Obywateli oraz w jaki sposób Unia Europejska walczy z kryzysem ekonomicznym. Akcja rozpoczęła się w Krynicy Zdrój (18-20 stycznia).

Zobacz: "EuroFerie 2013" wystartowały

Świadomość tego, jakie prawa przysługują nam jako obywatelom Unii Europejskiej, ma zasadnicze znaczenie dla wykorzystywania szans, jakie oferuje nam UE – jak choćby możliwość swobodnego wyjazdu i pracy lub studiowania, gdziekolwiek na terytorium UE.

Europejski Rok Obywateli przypada w 20. rocznicę wprowadzenia obywatelstwa UE, wraz z wejściem w życie Traktatu z Maastricht w 1993 r. Już w maju tego roku, Komisja Europejska ogłosi ważne sprawozdanie na temat obywatelstwa UE. Będzie ono zawierać kolejne planowane inicjatywy UE, mające na celu usunięcie istniejących wciąż przeszkód, utrudniających obywatelom UE pełne korzystanie ze swoich praw.

Skuteczna walka z kryzysem, ożywienie wzrostu gospodarczego i umożliwienie osobom bezrobotnym jak najszybszy powrót do pracy - to z kolei najistotniejsze plany Komisji Europejskiej na 2013 rok.  Najważniejszy priorytet pozostaje ten sam – skierować UE na drogę zrównoważonego wzrostu. O tym także będziemy informować podczas zimowej akcji informacyjno-edukacyjnej.

Liczne konkursy, animacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych będą odbywały się na świeżym powietrzu, jak również w specjalnie przygotowanym, ogrzewanym namiocie sferycznym. Wewnętrze podzieliliśmy na strefy oferujące różne atrakcje. Jest również stoisko informacyjne Unii Europejskiej, z ciekawymi publikacjami. Na miejscu będą dyżurować pracownicy Komisji Europejskiej, którzy chętnie odpowiedzą na pytania osób zainteresowanych sprawami europejskimi.

Strefa animacji i zabaw dla dzieciobejmuje atrakcje dla najmłodszych uczestników akcji „EuroFerie 2013”; przygotowaliśmy zestawy puzzli o tematyce europejskiej oraz koło fortuny z atrakcyjnymi upominkami.

Strefa skuterów śnieżnychto miejsce dwóch, profesjonalnych symulatorów przeznaczonych dla uczestników w wieku 8+.

W namiocie czeka też strefa narciarska z konsolami i monitorem LCD. Trening na symulatorach oraz w strefie narciarskiej, zagwarantuje wysoki poziom emocji i będzie doskonałym przygotowaniem do jazdy w naturalnych warunkach.

Do dyspozycji gości namiotu sferycznego będzie również kącik foto, gdzie na bieżąco będą drukowane pamiątkowe zdjęcia, wykonywane na tle specjalnie przygotowanej ścianki. Atrakcją będzie także wspólna budowa igloo europejskiego, z mapą Europy i zaznaczonymi na niej państwami członkowskimi UE.

Kulminacją całodziennej zabawy będzie turniej wiedzy o Unii Europejskiej dla dorosłych, w którym na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Dla uczestników poszczególnych konkursów przygotowaliśmy kupony, które przed namiotem sferycznym będzie można wymienić na kubek gorącej kawy, herbaty lub czekolady.

Scenariusz imprezy:

  • 10:00 – Powitanie
  • 10:30 – 12:00- Rywalizacja na symulatorach skuterów śnieżnych cz. I
  • 11:00 – 12:00 - Zawody narciarskie (jazda równoległa) cz. I
  • 11:00 – 16:00 - Animacje dla dzieci i zdjęcia pamiątkowe
  • 12:00 –13.30 - Rozgrzewka, budowa igloo europejskiego i zawody narciarskie (na zewnątrz)
  • 13:00 – 14:00 – Koło fortuny (zabawa dla dzieci)
  • 13:30 – 14:30 – Rywalizacja na symulatorach skuterów śnieżnych cz. II
  • 14:00 – 15:00 – Zawody narciarskie (jazda równoległa) cz. II
  • 15:00 – 16:00 – Turniej wiedzy o Unii Europejskiej (dla osób dorosłych)
  • 16:00 – Zakończenie

 

Ostatnia z cyklu 3 imprez informacyjno-edukacyjnych PKE - „EuroFerie 2013” odbędzie się w Białce Tatrzańskiej, Stok Kotelnica od 22 do 24.02.2013

 CTT