Bezpłatna informacja telefoniczna
Bezpłatna informacja telefoniczna
00 800 67891011
2012-12-14

Organizatorem lekcji był Punkt Informacyjny Europe Direct Kraków, który działa przy CTT PK już od czterech lat. Jego misją jest dostarczenie społeczności lokalnej szerokiej i specjalistycznej wiedzy europejskiej. W punkcie można uzyskać bezpłatne publikacje oraz broszury informacyjne dotyczące historii, funkcjonowania instytucji UE, prawa europejskiego, obszarów polityki wspólnotowej oraz możliwości dofinansowania działań ze środków europejskich. Jednym z działań Europe Direct Kraków są także lekcje europejskie przeprowadzane dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. - Podczas zajęć przekazujemy dzieciom i młodzieży informacje o aktualnych sprawach związanych z problematyką ogólnoeuropejską. Aby wiedza była jak najlepiej przyswojona stosujemy różne metody dydaktyczne: konkursy wiedzy, gry – mówi Joanna Szypułka Europe Direct Kraków.

 

Tym razem ze względu na zbliżające się święta Bożego Narodzenia tematem zająć były zwyczaje bożonarodzeniowe w krajach Unii Europejskiej. – Większość Polaków kojarzy Wigilię z opłatkiem, karpiem, barszczem z uszkami i choinką i nie wyobrażamy sobie, że można byłoby ją  spędzić w inny sposób. Natomiast każdy kraj europejski ma inne zwyczaje, tradycje i  inne specjały kulinarne, np. w Grecji zamiast choinki stawia się przystrojony model żaglowca, a Estończycy przed mszą wigilijną zażywają kąpieli w saunie. Jak widać Europa jest różnorodna i otym opowiadamy m.in. lekcjach europejskich – dodaje Joanna Szypułka.

Jeśli jesteście zainteresowani udziałem w lekcji europejskiej skontaktujcie się z Punktem Informacyjnym Europe Direct Kraków. Zajęcia mogą odbywać się w szkołach lub siedzibie Centrum Transferu Technologii - zabytkowym budynku ARESZT.

 CTT