Bezpłatna informacja telefoniczna
Bezpłatna informacja telefoniczna
00 800 67891011
2012-10-31

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości inspiruje i zachęca do działania dzięki lokalnym, krajowym i międzynarodowym wydarzeniom, mającym pomóc każdemu z nas odkryć w sobie innowatora i przedsiębiorcę.

Wydarzenia na wielką i małą skalę umożliwiają ich uczestnikom bezpośredni kontakt z pracodawcami, mentorami, inwestorami – stwarzając okazje, których nie wolno przegapić.

Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week) są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana - Carl Schramm i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark.

W tegoroczny Światowy Tydzień Przedsiębiorczości zaangażowanych jest ponad 120 państwach z całego świata. W każdym z krajów uczestniczących w GEW powoływany jest HOST – organizacja grupująca i organizująca wszystkich uczestników oraz wspomagająca i koordynująca ich działania. W tym roku głównym koordynatorem GEW w Polsce jest PKPP Lewiatan oraz Forum Młodych Lewiatan.

Forum Młodych Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan (FM PKPP) powstało decyzją Zarządu Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan dnia 24 listopada 2004.

Misją Forum Młodych jest propagowanie wśród młodych ludzi postaw przedsiębiorczych oraz sprzyjanie ich rozwojowi w warunkach polskich i europejskich. Działalność FM ma charakter non-profit i opiera się na zaangażowaniu młodych, otwartych na świat i nowe wyzwania ludzi. Ludzi z marzeniami, którzy wytrwale zmierzają do postawionych celów.

Patronat nad ŚTP objęła Komisja Europejska w Polsce.

Dowiedz się więcej o Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości.

 

 CTT