Bezpłatna informacja telefoniczna
Bezpłatna informacja telefoniczna
00 800 67891011
2012-06-25

Kilkudziesięciu seniorów wzięło udział w warsztatach komputerowych, które zorganizowano w ubiegłym tygodniu w Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska. Kolejne spotkania w tym tygodniu.

Bieżący rok Komisja Europejska ogłosiła Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Wpisując się w tę tematykę krakowski punkt informacyjny Europe Direct działający przy Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska zorganizował bezpłatne, letnie warsztaty komputerowe dla seniorów. – W pierwszym spotkaniu wzięło udział ponad dwadzieścia osób studiujących na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, który działa przy naszej uczelni. Zainteresowanie okazało się jednak tak duże, że zastanawiamy się nad kolejna edycją szkolenia, która będzie otwarta dla wszystkich seniorów z Krakowa – mówi Joanna Szypułka z Europe Direct Kraków.

 

Seniorzy zapoznali się m.in. z podstawami obsługi komputera: włączenie komputera, posługiwanie się myszką i klawiaturą; poznanie programu do pisania tekstów - Microsoft Word. Kursanci poznali także rodzaje przeglądarek, dowiedzieli się jak bezpiecznie surfować po Internecie i jak założyć konto e-mail.
Pomimo, że średnia wieku przekraczała 65 lat, przez cały czas trwania warsztatów kursanci wykazywali duże zaangażowanie i bardzo szybko przyswajali podstawowe wiadomości dotyczące podstaw komputera.
Jedną z uczestniczek była pani Barbara Kowalska, emerytowany technik ekonomista, ale – jak sama się określa - amatorka elektroniki. Twierdzi, że bez komputera, komórki i cyfrowego aparatu nie wyobraża sobie życia. – Może to z racji wykształcenia, ale mam zamiłowanie do prowadzenia rozliczeń. Komputer pomaga mi w tym. Dzięki niemu prowadzę elektroniczny rejestr swoich domowych przychodów i rozchodów, planuje wydatki. Po zakupach przynoszę do domu paragony, wprowadzam dane do komputera i pod koniec miesiąca mogę robić różne „raporty” na co wydałam emeryturę – opowiada pani Barbara.

Mamy nadzieje, że dzięki warsztatom komputerowym Seniorzy bez obaw będą korzystać z komputera i jego zasobów. Osoby zainteresowane udziałem w kolejnych edycjach prosimy o kontakt z punktem Europe Direct Kraków (Politechnika Krakowska, CTT PK, ul. Warszawska 24, 12 628 26 81)

 CTT