Bezpłatna informacja telefoniczna
Bezpłatna informacja telefoniczna
00 800 67891011
2012-03-22

„Gram główną rolę w nauce i biznesie” - to temat tegorocznej konferencji z cyklu „Kobiety w Nauce i Biznesie”, która odbyła się 15 i 16 marca na Politechnice Krakowskiej. Wydarzeniu sprzyjała wiosenna aura i wysoka frekwencja – w spotkaniu wzięło udział ponad 160 osób.

GALERIA ZDJĘĆ >>

Celem spotkania, organizowanego już po raz czwarty przez Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska, było zachęcenie uczestników, a w szczególności kobiet do aktywności zawodowej i realizacji obranej przez siebie ścieżki kariery. – Naszą konferencję podzieliliśmy na dwie części. W pierwszym dniu skupiliśmy się na prezentacji bogatej oferty programów wspierających studentów, naukowców i pracowników naukowych – informuje Dorota Markiewicz-Roszak z CTT PK. Podczas spotkania zostały zaprezentowane programy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (np. Diamentowy Grant, Iuventus Plus) oraz granty badawcze oferowane przez Narodowe Centrum Nauki (np. Opus, Preludium, Harmonia, Maestro), a także program Ventures – pomoc dla naukowców proponowana przez Fundację na Rzecz Nauki Polskiej.
Specjalnie z myślą o paniach zaplanowano panel informacyjny poświęcony ofertom stypendialnym dla kobiet, a należą do nich m.in. „Dziewczyny przyszłości – Śladami Marii Skłodowskiej- Curie” (stypendium dla
studentek kierunków ścisłych, technicznych, przyrodniczych i medycznych) i stypendium L'Oréal dla kobiet i nauki.

Na zakończenie pierwszego dnia spotkania o swoich doświadczeniach i osiągniętych sukcesach opowiedziały laureatki stypendium L’Oréal i programów: Pomost i Ideas Plus.
- Drugi dzień konferencji poświęciliśmy planowaniu kariery zawodowej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się prelekcje dotyczące programów wspierających przedsiębiorców, warsztaty dotyczące planowania kariery zawodowej, a także prezentacje kobiet, które osiągnęły sukces zawodowy - mówi Joanna Szypułka z CTT PK.

Szczegółowo zaprezentowano programy krajowe oferujące pomoc finansową na rozpoczęcie i rozwój działalności gospodarczej. Prelegenci szczególnie zaakcentowali dotacje wspierające i uaktywniające e-biznes oraz wyjaśnili szczegółowo działanie coraz bardziej popularnego „biznesu w sieci”.
Podczas trwania konferencji przeprowadzono wśród uczestników konkurs na nazwę przyszłorocznej edycji. Nagrodą w konkursie był dowolny zabieg kosmetyczny ufundowany przez Instytut Bielenda Professional. Dzięki kreatywności pani Sabiny Michalskiej wiemy już, że w roku 2013 konferencja z cyklu „Kobiet w Nauce i Biznesie” będzie nosiła nazwę „Sukces na wysokim obcasie”. Laureatce oraz wyróżnionym osobom gratulujemy, a  prelegentom i uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konferencji!.

 CTT