Bezpłatna informacja telefoniczna
Bezpłatna informacja telefoniczna
00 800 67891011
2011-12-14

Do 28 listopada można było przesyłać krótkie filmiki, w których można było symbolicznie przywitać Chorwatów w Unii Europejskiej.

Film możecie obejrzeć tutaj.

To projekt wymyślony przez polską prezydencję z okazji podpisania traktatu akcesyjnego UE przez Chorwację 9 grudnia br.  Z zebranych filmów powstało jedno przemówienie, które stało się symbolicznym prezentem od Polaków dla Chorwacji.

Film został opublikowany na oficjalnym portalu polskiej prezydencji: www.pl2011.eu,  na stronie Komisji Europejskiej w Polsce: www.ec.europa.eu/polska oraz na kanałach społecznościowych prezydencji i Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Choć podpisanie traktatu nie oznacza jeszcze ostatecznego członkostwa (konieczne jest jeszcze dopełnienie procedur ratyfikacyjnych), jest to dobry moment, aby pokazać, że nie tylko polscy urzędnicy czekają na przystąpienie Chorwacji do UE, ale także zwykli obywatele.  

Nazwa projektu "Dobrodošli" pochodzi od chorwackiego tłumaczenia słowa „witamy” – w języku polskim brzmi ono szczególnie, gdyż składają się na nie wyrazy „dobro” i „doszli”.

 CTT