Bezpłatna informacja telefoniczna
Bezpłatna informacja telefoniczna
00 800 67891011
2011-09-21

Małopolska Noc Naukowców 2011

1) Kiedy?
23 września 2011 r. Małopolskę już po raz piaty zafascynuje świat naukowców
i nauki.

2) Gdzie?
Wydarzenie odbędzie się w czterech miastach Regionu: w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu i Niepołomicach.

3) Czemu służy?

  Główną ideą wydarzenia jest popularyzacja nauki wśród mieszkańców Małopolski, a także przybliżenie dzieciom i młodzieży zawodu naukowca oraz zachęcenie ich do wybrania kariery naukowej. Poprzez pryzmat odkryć, ważnych dla rozwoju różnych dziedzin nauki, podkreślone zostanie znaczenie pracy naukowców dla naszego życia, a także fakt, że bycie naukowcem to świetny i niesamowicie fascynujący pomysł na karierę zawodową.
   W 2011 roku podczas Małopolskiej Nocy Naukowców szczególnie świętować będziemy rocznice ważnych odkryć i wydarzeń naukowych m.in. 100-lecie przyznania Marii Skłodowskiej-Curie nagrody Nobla w dziedzinie chemii, 110. rocznicę przyznania pierwszej w historii Nagrody Nobla z fizyki dla Wilhelma Rentgena, jubileusz 500-lecia przybycia pierwszej świnki morskiej do Europy, jak również piątą rocznicę Nocy Naukowców w Małopolsce.
  Noc Naukowców stanowi część ogólnoeuropejskiej inicjatywy Komisji Europejskiej realizowanej w ramach 7. Programu Ramowego. W 2011 roku odbędzie się w 30 krajach, w ponad 280 miastach Europy.

 Zapraszamy na Politechnikę Krakowska, Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej, ul. Warszawska 24.

Więcej informacji na stronie:

www.nocnaukowcow.malopolska.pl

 CTT