Bezpłatna informacja telefoniczna
Bezpłatna informacja telefoniczna
00 800 67891011
2011-07-15

W namiocie tematycznym „Polska Prezydencja” można wziąć udział w symulacji wyścigów samochodowych, które, obok przewodnictwa Polski w Radzie w Unii Europejskiej, mają symbolizować przyspieszenie zmian, zachodzących w naszym kraju.

Okazją do spotkania w Miastku będą Dni Miasta.

   

 

Zobacz co się dzieje w Łebie!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

W Miasteczku pojawia się też namiot "Chcę pomagać", nawiązujący do ogłoszonego przez UE w tym roku - Europejskiego Roku Wolontariatu, a w nim najważniejsze informacje o tym, czym jest wolontariat i dlaczego warto się angażować w działania wolontariackie.

W godzinach 15.00-17.00 odbywa się konkurs wiedzy o Unii Europejskiej „EuroQuiz 2011”, w którym można wygrać atrakcyjne nagrody ufundowane przez Komisję Europejską w Polsce.

Nie brakuje oczywiście materiałów informacyjnych oraz atrakcji dla dzieci. Uzupełnieniem konkursu „EuroQuiz 2011” dla dorosłych, jest mini-konkurs dla dzieci oparty na formule „koła fortuny”. Wśród dodatkowych atrakcji przewidziane jest popularne i lubiane przez dzieci malowanie buziek, a także kilka konkursów od mikro-quizu, przez bramkę celnościową i zabawę w koszykarza, po limbo i taniec na kartce papieru.

W jednym z namiotów pojawi się makieta osiedla mieszkaniowego, zasilanego dzięki instalacji energii wiatrowej. Na miejscu będzie można przetestować swoją wiedzę na temat zapobiegania zmianom klimatycznym. Jak? Dzięki „szafie kramarza”. Za wskazanie przedmiotów o szkodliwym wpływie na klimat i wrzucenie do odpowiednio oznakowanego kontenera na odpady czekają nagrody.

Już po raz czwarty, gdy nachodzą wakacje, my wyruszamy w trasę i odwiedzamy w weekendy kilkanaście polskich miast - mówi Rafał Rudnicki, szef wydziału Informacji i Komunikacji Społecznej Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce - specjalnie wybieramy miasta średniej wielkości, gdzie dostęp do informacji o Unii Europejskiej nie jest łatwy. Cenimy sobie też współpracę z władzami lokalnymi.

Jak tłumaczy, "EuroQuiz 2011" to odpowiedź na oczekiwania Polaków, którzy chcą wiedzieć więcej zarówno o UE, jak i o polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, od 1 lipca br.

To także próba przybliżenia Polakom idei wolontariatu, bo według ostatnich badań opinii, o tym, że warto angażować się w wolontariat jest przekonanych jedynie 16 proc. z nas. Sprawy energii i zmian klimatycznych także są dla nas priorytetem – dodaje Rafał Rudnicki.

Dodatkowe informacje

Pierwsza edycja akcji informacyjno - edukacyjnej "EuroQuiz" odbyła się w 2008 roku w 9 polskich miastach. Rok później objęła już 12 miast, a w ubiegłym roku 15,  przyciągając ponad 35 tysięcy uczestników. W ubiegłym roku w imprezach organizowanych także w 15 polskich miastach wzięło udział ponad 40 tysięcy osób.

Zobaczteż jak wyglądała nasza akcja w 2010 roku!

 

W tym roku na trasie akcji Komisji Europejskiej w Polsce znalazły się:

 

Sochaczew (12.06)

Łańcut (18.06)

Jasło (19.06)

Żnin (25.06)

Pleszew (26.06)

Mrągowo (2.07)

Orzysz (3.07)

Mława (10.07)

Miastko (16.07)

 Łeba (17.07)

Janów Lubelski (6.08)

Szczawnica (13.08)

Limanowa (14.08)

Bolesławiec (20.08)

Czechowice - Dziedzice (28.08)

 CTT