Bezpłatna informacja telefoniczna
Bezpłatna informacja telefoniczna
00 800 67891011
2011-06-20

1 lipca Polska przejmie przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej. Kraków zainauguruje prezydencję w sobotę, 2 lipca na Rynku Głównym. Udział w inauguracji weźmie Stanisław Kracik, wojewoda małopolski.

Tego dnia w samo południe na Rynku zagrana zostanie „Oda do radości” – hymn Unii Europejskiej. Następnie ulicami Starego Miasta przejedzie kolumna zabytkowych samochodów a o godz. 13 odbędą się wybory najbardziej z eleganckiego z aut.

O godz. 15 aktorzy z teatru Groteska pokażą „Baśń o rycerzu bez konia”, a o godz. 15.45 rozpoczną się warsztaty teatralno-plastyczne dla dzieci.
O godz. 16.30 rozpocznie się gra miejska „Gołąbki Europy”, w której uczestnicy dowiedzą się, jaki był udział Krakowa przy tworzeniu „Ody do radości”. Gra toczyć się będzie w różnych rejonach miasta, reprezentujących kraje Unii Europejskiej, a kolejne zadania gry nawiązywać będą do unijnej polityki. O godz. 17 na Rynku Głównym rozpocznie się Europejska Lekcja Śpiewu, a o godz. 19 Kabaretowa Lekcja Śmiechu. O godz. 20.45 zapraszamy na koncert Pauliny Bisztygi.
Impreza na Rynku Głównym zakończy się o godz. 22 – wtedy na fasadzie Sukiennic wyświetlona zostanie prezentacja multimedialna.

Serdecznie zapraszamy!
logo prezydencji
 CTT