Bezpłatna informacja telefoniczna
Bezpłatna informacja telefoniczna
00 800 67891011
2010-05-11

Najważniejszy punkt programu stanowiło ułożenie przez zgromadzonych żywej flagi unijnej przy użyciu granatowych kartonów. Przedsięwzięcie okazało się nie lada wyzwaniem, w którym uczestniczyło blisko 200 osób. Na zdjęciu widać, że prawie nam się udało.

Istotnym punktem programu był finał konkursu dla małopolskich licealistów z wiedzy o Unii Europejskiej „Europa to my”. I miejsce zdobyła, przy gorącym dopingu swoich koleżanek i kolegów, Anna Czermińska z Zespołu Szkól Ogólnokształcących w Bieczu.

   


Ponadto, przez cały czas trwania imprezy na uczestników czekały liczne atrakcje: quizy dla publiczności, zabawy i zajęcia plastyczne dla dzieci. Miasteczko „Europa po sąsiedzku”, w którym Konsulaty: Francuski, Królestwa Niderlandów i Niemiec oraz Instytut Austriacki prezentowały kulturę, tradycję i symbole narodowe swoich krajów. W namiocie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie można było uzyskać informację na temat możliwości pracy i edukacji w innych krajach UE. Uczestnicy mieli również doskonałą okazja aby zadać pytanie, wyrazić opinię lub sugestie związane z przynależnością Polski do Unii Europejskiej, wrzucając list do skrzynki „Listy do Europy”, a także porozmawiać z eurodeputownymi.

 


Uczestnikom imprezy czas umilały występy chóru Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Krakowskiej Orkiestry Staromiejskiej, a na zakończenie swój repertuar przedstawiła grupa folkowa „The Sunday Sessions”, której członkowie pochodzą z różnych stron Europy.


Patronat honorowy nad obchodami Dnia Europy objęli: JM Rektor Politechniki Krakowskiej Kazimierz Furtak, Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Nawara, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Wojewoda Małopolski.

 CTT